Akıllı telefonunuzu neden haftada en az 1 kez kapatmalısınız ?

Uzman, akıllı telefonunuzu haftada bir kez birkaç dakika kapatmanızı önerdi. Bu şekilde, çeşitli uygulama ve işlemlerle sıklıkla aşırı yüklenen sistem kaynaklarını devre dışı bırakacaksınız ve bu da cihazın performansını etkileyecektir.

Akıllı telefonunuzun pilini yüzde kaçta şarj etmelisiniz?

Ayrıca akıllı telefonun yaklaşık% 75 oranında şarj edilmeli. Cihazı şarj cihazına takmadan önce pilin sıfıra getirilmesine gerek kalmamasını sağlar. Uzman, gereksiz dosyalardan sistemi düzenli olarak temizlemenizi ve güncellemeleri izlemenizi tavsiye etti. Uzmanın belirttiği gibi bu, çeşitli hatalardan kaçınmaya da yardımcı olacaktır.

Pilinizin daha uzun süre dayanmasına yardımcı olmak için bildirimleri kapatın, ekran parlaklığını ayarlayın, titreşimi kapatın.

Bir püf noktası daha var: siyah bir arka plan ayarlayın (AMOLED ekranlar için). Ekranda ne kadar çok siyah piksel varsa piliniz o kadar uzun süre dayanır. Görme probleminiz varsa veya gözlüğünüzü evde unuttuysanız akıllı telefonunuz sorunun çözülmesine yardımcı olabilir. Kamera uygulamasını açın ve ekranda görmek istediğiniz nesneye odaklanın. Örneğin bir mağazadaki fiyat etiketleri.

Ücretsiz uygulamalar kullanıyorsanız, muhtemelen zaman zaman ekranınızda can sıkıcı reklamların çıktığını görürsünüz. Akıllı telefonunuzu uçak moduna geçirin ve en sevdiğiniz oyunların keyfini çıkarın. Mesajları çok daha hızlı yazmak amacıyla sık kullanılan bazı ifadeler için birden fazla klavye kısayolu oluşturabilirsiniz. Örneğin e-posta adresleri.

Çevrimiçi hesabınıza her giriş yapmak istediğinizde uzun bir e-posta adresi girmek istemiyorsanız, bu küçük numara size gerçek zaman kazandıracaktır. İyi sesli bir video kaydetmek için hoparlörü elinizle kapatın ve ses kaynağının yakınına yerleştirin. Bu, videonuzu bozabilecek ortam seslerini kaydetmenizi önleyecektir.

Mobil bağlantınızın oldukça zayıf olduğunu fark ederseniz telefonunuzu 2-3 saniyeliğine uçak moduna almanız yeterli. Bu sorunu çözecektir çünkü normal moda geçtiğinizde telefonunuz otomatik olarak en yakın kuleye bağlanacaktır, bu da daha iyi bir sinyalin garanti edildiği anlamına gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir