‘Yanan konteynerlerin yerine en kısa zamanda yenilerini kuracağız’

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023’te yaşanan depremlerin ardından kurulan Karaçay Konteyner Kent Geçici Barınma Merkezi’nde dün çıkan yangında 4 konteyner kullanılmaz hale gelirken, 4 konteynerde de kısmi hasar meydana geldi.

Yangının ardından Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, bölgeye giderek incelemelerde bulundu.

Vali Yılmaz’ın inceleme ziyaretinde, Vali Yardımcıları Hakan Yavuz Erdoğan ve Aziz Onur Aydın, AFAD İl Müdürü Selami Kılıçel de yer aldı. Yanan ve hasar gören konteynerleri inceleyerek durum hakkında bilgi alan Vali Erdinç Yılmaz, “Burada kalan hemşehrilerimize çok geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. 4 konteynerimiz tamamen yandı, 4’ü de hasar aldı. Hemen yenisini kurma çalışmalarını başlattık. En kısa zamanda, bugün yarın yenilerini kuracağız. Tahkikat başlatıldı, yangının muhtemelen elektrikten kaynaklı olabileceğini düşünüyoruz. Allah beterinden korusun diyorum, hemşehrilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

Vatandaşlarla görüşen Vali Yılmaz, “Canınıza zarar gelmesin, üzülmeyin hemen en iyi şekilde kurarız” diyerek tesellide bulundu. Ayrıca Yılmaz’ın yangında konteynerleri ve eşyaları zarar gören vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması hususunda da talimat verdiği bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir